Home » Filmy natočené podľa skutočnosti (šokujúce príbehy)

Filmy natočené podľa skutočnosti (šokujúce príbehy)

Pomocou filmov a seriálov sa môžeme preniesť do sveta, ktorý sa nám inak môže zdať neznámy alebo nedostupný. Filmy natáčané podľa skutočných udalostí majú špeciálne miesto v srdciach divákov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o týchto skutočných udalostiach a prežiť ich znovu. V tomto článku Vám predstavíme niekoľko filmov natáčaných podľa skutočných udalostí, ktoré Vás pravdepodobne pohltia a sú zároveň dobrými kandidátmi pre vašu následnú sledovaciu zábavu.

FIlmy natáčané podľa skutočných udalostí

Zrodila sa hviezda

Film Zrodila sa hviezda z roku 2018 je remakom rovnomennej snímky z roku 1937. Príbeh sleduje speváka country hudby Jacksona Mainea, ktorý zistí, že má talentovanú speváčku Ally (Lady Gaga) a spolu sa pokúsia preraziť v hudobnom priemysle. Film ponúka silnú hereckú výkon Lady Gaga, ktorá si zahrala svoju prvú veľkú filmovú úlohu, a Bradleyho Coopera, ktorý si film aj sám režíroval. Film bol nominovaný na Oscara v kategóriách najlepší film, najlepší herec a najlepšia herečka.

The Wolf of Wall Street

Film The Wolf of Wall Street z roku 2013 je adaptáciou memoárov Jordana Belforta, bývalého makléra, ktorý odsedel väzenie za podvodné praktiky. Film sa zameriava na jeho kariéru v burzovnom obchodovaní a jeho podvodné praktiky, ktoré zahrňovali aj drogy a prostitúciu. Leonardo DiCaprio si zahral Belforta a dostal za to nomináciu na Oscara v kategórii najlepší herec.

Šľachtický rod

Seriál Šľachtický rod je britská historická dráma z roku 2010, ktorá sa zameriava na rod Crawleyovcov, anglických aristokratov a ich služobníkov v období prelomu 19. a 20. storočia. Seriál sa zameriava na sociálne, politické a historické udalosti, ktoré ovplyvnili rodinu Crawleyovcov a ich služobníkov. Seriál bol veľmi populárny a získal množstvo ocenení.

Zelená kniha

Film Zelená kniha z roku 2018 je príbehom o priateľstve medzi afroamerickým klaviristom Donom Shirleyom a jeho šoférom Tony Lipom, ktorý Dona sprevádza na koncertnom turné po americkom juhu v 60. rokoch. Film sa zameriava na rasovú tematiku a prekážky, s ktorými sa musia obaja postaviť počas cesty. Film získal Oscara v kategórii najlepší film a najlepší herec vo vedľajšej úlohe (Mahershala Ali).

Bohemian Rhapsody

Film Bohemian Rhapsody z roku 2018 je biografickým filmom o skupine Queen a jej spevákovi Freddie Mercuryovi. Film sa zameriava na začiatky skupiny, ich kariéru a najväčšie hity, ako je napríklad skladba Bohemian Rhapsody. Rami Malek si zahral Freddieho Mercuryho a za svoj herecký výkon získal Oscara v kategórii najlepší herec.

Záver

Filmy a seriály natáčané podľa skutočných udalostí majú špeciálne miesto v srdciach divákov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o týchto skutočných udalostiach a prežiť ich znovu. V našom výbere sme sa snažili zahrnúť rôzne žánre a príbehy, ktoré by mohli byť zaujímavé pre rôzne typy divákov. Veríme, že sa Vám tento výber páčil a že nájdete film, ktorý Vás zaujme.