Home » Podľa čoho si vybrať vodovodnú batériu?

Podľa čoho si vybrať vodovodnú batériu?

Správna voľba vodovodnej batérie zabezpečí dlhodobý pôžitok z jej používania, preto si na tomto rozhodnutí dajte záležať. Poradíme vám, čo všetko treba zohľadniť, aby ste si vybrali tú najvhodnejšiu.

Typy vodovodných batérií

Drezové (kuchynské) batérie

Drezové batérie sú neoddeliteľnou súčasťou každej kuchyne. Musia odolávať náročným podmienkam ako je mastnota, nečistoty, ale i časté používanie. Pri výbere treba zohľadniť nielen dizajn, ale i prívod vody či veľkosť a typ drezu. K menším drezom sa hodia kompaktné batérie s otočným ramienkom, k hlbším drezom a k dvojdrezom odporúčame vyššie batérie s vyťahovacou sprchou pre pohodlné umývanie riadu.

Umývadlové batérie do kúpeľne

Umývadlové batérie sa môžu stať klenotom, ktorý dokáže premeniť atmosféru celej kúpeľne. Pri výbere batérie sa nechajte viesť nielen funkčnosťou, ale i dizajnom a veľkosťou umývadla tak, aby sa vzájomne dopĺňali a vytvorili harmóniu. Stojankové batérie vnesú do kúpeľne kus elegancie, praktické nástenné batérie šetria miesto na umývadle. Moderný šmrnc dodá kúpeľni minimalistická podomietková batéria. Nezabudnite zvážiť optimálnu výšku batérie: mala by umožniť komfortné umývanie rúk bez nepríjemneho striekania vody.

Vaňové batérie

Najbežnejším typom sú nástenné vaňové batérie s prepínačom medzi vaňou a sprchou. Sú praktické, ľahko sa montujú a ponúkajú širokú škálu dizajnov. Túžite po pocite luxusu a exkluzivity? Doprajte si ho s modernou batériou s inštaláciou na okraj vane či s elegantnou podlahovou batériou k voľne stojacej vani.

Sprchové batérie

Sprchovanie neprináša len očistu tela, ale umožňuje odplaviť stres a načerpať novú energiu. Sprchové batérie v tom zohrávajú kľúčovú úlohu. Zvoliť si môžete buď klasickú nástennú batériu alebo minimalistickú podomietkovú batériu, ktorá šetrí priestor a dodáva kúpeľni nadčasový vzhľad.

Bidetové batérie

Bidetové batérie sú dôležitou súčasťou bidetu. Jedná sa zväčša o stojankové batérie umiestnené priamo na bidete. Ich ramienko má špeciálny kĺb umožňujúci nastavenie smeru prúdu vody. Druhým typom sú podomietkové batérie s ručnou sprškou. Bidetové batérie poskytujú dôkladnú hygienu intímnych partií bez potreby sa ohýbať alebo vstávať.

Materiály vodovodných batérií a povrchové úpravy

Je z čoho vyberať. Stretnete sa s mosadznými alebo nerezovými batériami, ktoré môžu mať rôznu povrchovú úpravu: leštený či matný chróm, čiernu, bielu, metalickú lesklú, medenú, striebornú, zlatú či saténovú.

Atraktívne moderné pridané technológie

Úspora vody

Funkcia úspory vody obmedzuje prietok na optimálnu úroveň, znižuje spotrebu vody a šetrí tak vaše náklady na vodu a energiu.

Technológia studeného štartu

Technológia umožňujúca efektívnejšie využívanie teplej vody. Ako to funguje? V stredovej polohe páky preteká batériou len studená voda. Teplá voda začne tiecť až pootočením páky smerom doľava.

Technológia proti obareniu

Niektoré vodovodné batérie majú zabudovanú ochranu proti obareniu, ktorá obmedzuje maximálnu teplotu tečúcej vody na bezpečnú úroveň. Iné sú vybavené technológiou udržiavajúcou povrch batérie príjemný na dotyk a tak nehrozí popálenie. Takéto batérie sú ideálne pre domácnosti s deťmi, kde je bezpečnosť prioritou.

Bluetooth wellness program

Umožňuje ovládanie pomocou aplikácie v smartfóne cez Bluetooth. Môžete si naprogramovať rôzne scenáre sprchovania či regulovať teplotu vody.

Priamoohrevné batérie

Tieto batérie okamžite ohrejú vodu pri pretekaní cez teleso batérie. Nemusíte teda na teplú vodu čakať dlhšie, než je nevyhnutné.

Senzorové batérie

Bezkontaktné, hygienické ovládanie vody pomocou senzora. Praktické najmä v kuchyniach a verejných priestoroch, svoje miesto si však nájdu aj v kúpeľni.

Termostatické batérie

Udržiavajú nastavenú ideálnu teplotu vody, ktorá sa nemení ani pri kolísaní tlaku a teploty vody v potrubí. Zabezpečujú tak stálu úroveň komfortu.
Možnosti inštalácie

  • stojanková – montáž batérie priamo na drez či umývadlo, prípadne na dosku pod nimi
  • na stenu – stačí batériu jednoducho namontovať do steny
  • pod omietku – montáž batérie na podomietkové teleso pod omietkou či obkladmi
  • na okraj vane – montáž priamo na okraj vane či do obkladov vedľa vane
  • na podlahu – inštalácia na montážne teleso k voľne stojacej vani.
4-otvorová vaňová batéria na okraj vane

Značky, ktoré sú garanciou kvality

Ak hľadáte tú najvyššiu spoľahlivosť a moderné technológie, obráťte svoju pozornosť na prémiové značky vodovodných batérií. Lídrom na českom a slovenskom trhu je dlhodobo nemecká značka Hansa, ale aj Hansgrohe, Grohe, Aquaristo Style, Sagittarius či Sinks.

Tieto popredné spoločnosti neustále prinášajú nové trendy v dizajne, funkčnosti a úsporných prvkoch. Investícia do nich sa vám určite vráti rokmi bezproblémového používania a vyššej hodnoty celej kúpeľne alebo kuchyne. Bohatý výber batérií od týchto značiek si môžete pozrieť na www.intercom.sk.