Home » Omŕzajú vám pod perinou nohy? Skúste tieto posteľné obliečky

Omŕzajú vám pod perinou nohy? Skúste tieto posteľné obliečky

Kvalitu spánku ovplyvňuje niekoľko faktorov – prostredie, matrac, no aj o detaily, akými sú posteľné obliečky. Počas letných mesiacov ide skutočne o detail, ktorému pozornosť venujeme predovšetkým z dizajnového hľadiska. Nikto však nechce, aby mu s príchodom chladných dní omŕzali v noci nohy. Vyberte si preto hrejivé obliečky. Ktoré?

Práve omrznuté nohy spôsobujú nespavosť, no môžu viesť aj k nepríjemnému prebúdzaniu sa uprostred noci, ktorý vás prinúti navliecť si tie najhrubšie ponožky.

Počas nakupovania posteľných obliečok sa možno sústredíte na dizajn, no väčšiu pozornosť by ste mali venovať materiálu. Niektoré tkaniny totiž lepšie udržiavajú teplo ako iné, čo má obrovský vplyv na pohodu počas spánku.

3 materiály, ktoré vás v zime zachránia

Častou voľbou sa počas chladných mesiacov stávajú mikroplyšové obliečky. Sú vyrobené zo 100 % polyesteru. Z tohto materiálu sa vyrábajú aj deky alebo župany. Najväčšou výhodou obliečok z mikroplyšu je vysoká hrejivosť, no za zmienku stojí aj ich mäkkosť a hebkosť. Perfektne sa hodia do domácností s alergikmi, pretože v mikroplyši sa neusídlia žiadne baktérie. Šancu nemajú ani roztoče.

Obrovskej popularite sa tešia aj flanelové obliečky, ktoré už na prvý pohľad pôsobia pohodlne. Ihneď si ich zamilujete vďaka ich jemnosti. Hustý vlas je to, čo túto jemnosť zabezpečuje, no tiež stojí za vysokou hrejivosťou. Flanel má totiž schopnosť izolovať teplo, v dôsledku čoho sa perfektne hodí na dlhé jesenné a zimné noci.

Krok vedľa neurobíte ani v prípade posteľných obliečok z bavlny. Tento materiál dobre pohlcuje vlhkosť, vďaka čomu dokáže telo nielen zahriať, ale aj schladiť. Bavlna sa automaticky prispôsobuje teplote vášho tela. Tiež je príjemná na dotyk, nenáročná na údržbu a cenovo dostupná.

Nech sa rozhodnete pre ktorýkoľvek z vyššie spomínaných materiálov, myslite na to, že životnosť svojej posteľnej bielizne viete predĺžiť správnou starostlivosťou. Zistite viac o materiáli, z ktorého je bielizeň vyrobená. Ak jej poskytnete to, čo potrebuje, bude vás tešiť dlhé roky.

Komfortné, dlhotrvácne a moderné posteľné obliečky na jeseň a zimu nájdete na www.acko.sk.